Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyuncaklar Çocukların Gelişimini Etkiler mi ?
#1
Çok tartışılan bir mevzu üzerine web sitemizde bu konuyu açma gereksinimi duymuş bulunmaktayım. Sorumuz gayet anlaşılır, sade ve basit bir şekilde dile getirilmiştir. Çocuklarımız için üretilen oyunlar veya oyuncaklar, çocuklarımızın piskolojik gelişimine, ruhsal sağlıklarına veya bedensel sağlıklarına etki edebilir mi? Çocuklarımıza gizli olarak verilen her hangi bir mesaj içeriği sizce yer alır mı ? bu konuda yaptığınız çalışmalar var ise veya araştırdığınız konular var ise bizimle paylaşabilir misiniz?
Reply
#2
Tüm oyun ve oyuncaklar illaki çocukları etkiler. onların gelişimine katkıda bulunur. sadece olumsuz yönde etkileyeceğini düşünmeniz yanlış olur. oyun ve oyuncaklar çocuklarınızı olumlu yönde de etkileme ihtimalinde bulunabileceğini unutmayın. sadece çocuklara güzel, düzgün ve doğru bir eğitim verin. Arkadaşlarını takip edin. onun haricinde çok fazla bir korkunuz olmasın oyun ve oyuncaklardan.
Reply
#3
Oyuncaklar çocukların davranışlarını ve gelişimlerini etkileme içerisine girme cesaretinde bulunabilirler mi ? Ebeveynlerin sürekli olarak sorduğu sorulardan birisidir bu. çocuklar oyuncaklarla çok fazla zaman geçiriyor. Bu yüzden oyuncaklar çocuklarda bıraktıkları etkiler yüzünden çoğu zaman tartışma konusu olmuştur.

Oyuncaklar, çocukların sonuçta ilk kez sahip olduğu eşyalar arasında yer almaktadır. . Çocukları etrafındaki herşey ile ilgili ilkolarak oyuncaklar üzerinden bilgi alır. Bu nedenle çocuğunuz için oyuncaklar çok önemlidir.
Reply
#4
@kertenma teşekkür ederiz çok faydalı bir bilgi olmuş. bu açıklamalar doğrultusunda çocuklarımıza oyuncak seçimi yaparken gayet özenli ve düzenli olmamız gerektiği hususu sanırım tüm arkaraşlar tarafından kesinlikle anlaşılmıştır diye düşünmeden edemiyorum. Big Grin
Reply
#5
etkisi olamz mı. çocuklar oyuncaklardan çok etkilenir. bence onların iyi şekilde etkileneceği oyun ve oyuncakları seçmeliyiz.
Reply
#6
saldırganlık içeren oyun veya tüm oyuncaklar şeklinde bazı kategorize edilmiş raflarda yer almaktadır. bazı bilim adamları çocukların saldgırganlığa teşvik eden silahlarla veya benzer oyuncaklarla oynamaya engel olunması gerektiğni bildiriyorlar. Bu tür oyuncaklar kötü yan etkiler yaratarak çocukların saldgıran bir tutum davranışında bulunabileceğine işaret olmaktadır.

Öğrenmeyi pekiştirmeyi amaçlayan oyuncaklara sahip bir çocuk hayatının ilerleyen dönemlerinde daha gelişmiş bir beceri sistemine sahip olabilir . Çocuklar yeni şeyleri hızlı öğrenmede oldukça iyidirler, çocuklara her şey yeni ve çok ilginçdir. Çevresindeki dünya keşfetmek ve kucaklaşmak istedikleri bir bilgi akışı gibidir.
Reply
#7
çocuklar tabi ki etkileniyor oyuncaklardan doğru seçmek gerekiyor. çocuğun gelişiminde çok önemli
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)